A borsótól a dobozokig - megújuló nyersanyagokból készült műanyag tárolók.
A bekuplast az első vállalat, amely borsórostot használ műanyag tartályok gyártásához.
Az újrahasználható tartályok évekig használhatók, és életciklusuk végén újrahasznosíthatók. Ez különösen fenntarthatóvá teszi őket. Előállításukhoz azonban erőforrásokra van szükség, és az újrahasznosított anyag csak korlátozott mennyiségben áll rendelkezésre. Ezért a bekuplast már évek óta kutatja az alternatív nyersanyagok fejlesztését, és most sikeresen tesztelte a borsórostok műanyag tartályokban való felhasználását.
A borsót keményítő- és fehérjetermékek előállítására használják. Ehhez a borsót meghámozzák, és a borsódió rostjait eltávolítják. A borsómuskotály rostjait nem használják fel újra; ezek a keményítőipar hulladéktermékei. A bekuplastnak a kiterjedt fejlesztési munkának köszönhetően sikerült a "borsószemcsés rosthulladékot" speciálisan előkészíteni és műanyag tartályokban feldolgozni. A gyártási folyamat magas hőmérséklete különleges technikai kihívást jelentett a fejlesztők számára. Míg a műanyagot általában 220-230 Celsius-fok körüli hőmérsékleten dolgozzák fel, a növényi borsórostok mindössze 190 Celsius-fokon égnek el. A megújuló nyersanyag borsó tehát a műanyag mintegy 20%-át helyettesíti.
Basicline borsórostból készült tartályok
A basicline tartályok már borsórosttal is kaphatók. Ezek 20%-ban borsórostból és 80%-ban fogyasztás utáni anyagból (a Yellow Bag újrahasznosított anyagából) állnak. A borsószálak használata nemcsak műanyagot takarít meg, hanem a tárolókon lévő erősítések megerősítik azokat, és jellegzetes dizájnt kölcsönöznek nekik. A környezettudatos fogyasztók számára az újrafelhasználható borsórost dobozok fenntartható alternatívát jelentenek a piacon lévő hagyományos műanyag tárolókkal szemben.